Czarnogóra

Czarnogóra kraj z wielkimi perspektywami.

Po przekroczeniu przejścia granicznego w Murigan ruszyliśmy drogą E851 wzdłuż wybrzeża aż do miejscowości Bar. Tam zrobiliśmy zakupy i chcieliśmy popływać ale okazało się że pobliska plaża była tak pełna ludzi ,że nie było nawet gdzie wcisnąć ręcznika.

Kolejnym miasteczkiem w którym szukaliśmy kącika na wypoczynek była miejscowość  Buljarica. Jest to typowa mieścina turystyczna z ładną piaszczysto-kamienistą plażą a co za tym idzie duża ilości plażowiczów. Postanowiliśmy więc znaleźć drogę na południową cześć plaży, droga ta szła dużym lobem zataczając łuk wokół miejscowego rezerwatu przyrody. Południowa plaża okazała się prawie pusta ale tez bardzo kamienista żeby wpuścić nasze pociechy do wody więc ruszyliśmy dalej.

Nie zajechaliśmy daleko żeby w miejscowości  „Perazića do” odkryć przepiękną plaże z dużym niepłatnym parkingiem. Nad cała plaża dominuje niedokończony i wkomponowany w skałę hotel o wręcz monstrualnych rozmiarach. Sama zaś plaża jest kamienista ale z bardzo drobnych kamieni z płytko schodzącym dnem. Super zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych, wielbiciele snurkowania tez znajda tu kącik dla siebie gdyż południowy brzeg stanowią skały w najróżniejszych formach.

Po mile spędzonym dniu ruszyliśmy dalej na północ drogą E80 żeby w miejscowości Sveti Stefan natrafić na ciekawostkę turystyczną wysepkę połączoną z lądem a’la mostem który był jednocześnie plaża. Sama miejscowość ciekawa turystycznie.

Na drogę E80 zmienia się na drogę E65 na której znajduje się 6km tunel. Gdy wyjechaliśmy z niego znaleźliśmy się w miejscowości Kotor nad którą góruje twierdza z murem idącym po zboczu góry. Polecam to miejsce pod względem turystycznym jak i fotograficznym.

Sama droga E80 przebiega w bardzo malowniczej zatoce pełnej wysepek i pięknych krajobrazów ,żeby znów zmienić się w drogę E65 którą przez miejscowość Herceg –Novi dotrzeć do przejścia granicznego z Chorwacją.
 

Dodaj komentarz