Modyfikacja bagażnika cz. 2

W trakcie naszych wypraw wyciągnęliśmy pewne wnioski dzięki którym wprowadziliśmy nowe modyfikacje w skrzyni. Na jej górze dobudowaliśmy dodatkową dwudzielną ściąganą półkę.

Dzięki niej możemy wyjąć poszczególne rzeczy bez potrzeby wyciągania wszystkich skrzynek z chemią czy jedzeniem.

Na pólkach od dołu znajdują się stoły wraz z krzesłami, na kolejnej półce karimaty plażowe oraz zestaw – parawan z parasolem plażowym. Dodaliśmy też dodatkową stopkę dla zbiorników z wodą aby ograniczyć ich przemieszczenie.

W czasie naszych wypraw pojawiło się kilka niedogodności podczas przyrządzania posiłków , które poprawiłem przed wyprawą na Półwysep Iberyjski. Jedną z nich było zbyt słabe osłonięcie palników przed wiatrem  –  w wyniku czego przygotowanie posiłków trwało zbyt długo.

Problem rozwiązałem dodając od zewnętrznej strony składaną osłonę z aluminiowej blachy ryflowanej. Wymusiło to na mnie zmianę sposobu zamykania – która stanowiła kolejną niedoskonałość do poprawy.

Zamiast stosować gumy ,które ulegały rozciągnięciu zastosowałem zatrzaski skrzyniowe które poprawiły stabilność i zlikwidowały trzeszczenie blach w czasie jazdy po nierównościach.

Dodaj komentarz