Hiszpania cz.4

zobacz także :

Hiszpania cz.1

Hiszpania cz.2

Hiszpania cz.3

Hiszpania cz.5

Jest to kolejny odcinek Hiszpanii jaki zwiedziliśmy po Gibraltarze

Późnym popołudniem dotarliśmy do najbardziej wysuniętego na południe miejsca w Europie jest to Isla de Tarifa. Za ten punkt uważa się twierdze znajdująca się na wyspie połączonej z lądem wąskim przesmykiem. Jest ona udostępniona dla zwiedzających w godz. 10-18.

Sama mieścina Tarifa jest miastem portowym i bardzo turystycznym . Wypływają tutaj promy do Marokańskiego Tanger i najszybszym trimaranem rejs taki trwa 35min. Z portu widać część Afryki oraz masę straży przybrzeżnej – chroniącą Europę przed imigrantami.

Jadąc na zachód natrafiliśmy na Punta Paloma Tarifa ( Parque Natural Del Estrecho) park naturalny z wydmowym nabrzeżem podobny do Słowińskiego Parku Narodowego. Jest to miejsce licznych sesji fotograficznych, nawet ślubnych.

Późnym wieczorem dotarliśmy do Playa Bolonia znajduję się ona od strony oceanu Atlantyckiego. Nie wiedzieliśmy jeszcze wtedy jakie to ma wpływ na pogodę. Okazało się że, olbrzymi  – opuszczając ją o godzinie 12:30 wciąż wisiała nad nią mgła przez którą czuć było przenikające zimno.

Woda również nie zachęcała do kąpieli miała 20”C. Rekompensująca okazała się zaś plaża- bardzo urocza i piaszczysta ( żółty, drobny piasek).

Jeszcze tego samego dnia dotarliśmy na nieużywany już poligon gdzie obecnie jest  Playa del Retin Barbate. Jest to plaża piaszczysto-kamienista z dużą ilością muszelek i ciepłą wodą. Pobliski teren świetny nadaje się do jazdy off-road.  Ze względu na dość duże przypływy warto mieć samochód na oku nie zostawiając go zbyt blisko plaży. Wiele miejsc była typowo zalewowa.

Ostatnim naszym postojem w Hiszpanii był Parque Nacional de Doñana w pobliżu Playa de Matalascañas gdzie spędziliśmy noc. Jest to piaszczysta klifowa plaża głownie upodobana przez wędkarzy ze względu na przypływy które dochodzą aż do klifu. Ciekawym rozwiązaniem dla mnie była tu nietypowa śmieciarka gdyż była wyposażona w napędy 4×4 oraz pojedyncze ogumienie jak się okazało nie przypadkiem gdyż jej głównym obszarem działania była plaża.

zobacz także :

Hiszpania cz.1

Hiszpania cz.2

Hiszpania cz.3

Hiszpania cz.5

Dodaj komentarz